Alle artikelen

Moet ik extra betalen voor een baarmoederhalskankeroperatie?

#image_title
147views

Mijn vraag gaat over de behandeling van mijn vrouw. Bij haar werd baarmoederhalskanker vastgesteld. Ze staat op het punt een operatie te ondergaan. Om dezelfde reden vroegen ze ons een bedrag van 900 BGN, wat we niet kunnen betalen, ook al heeft ze een ziektekostenverzekering en is ze gepensioneerd. Kunt u mij alstublieft antwoorden waarom er zo’n hoog bedrag in rekening wordt gebracht en is dit legaal? We zitten eenvoudigweg op een doodlopende weg, en het is een kwestie van dringende operationele interventie en het onvermogen van onze kant om dit bedrag, dat voor ons te veel is, ter beschikking te stellen. Wat kan er aan gedaan worden, of wachten op het ergste?

Marin Roesev, Sofia

De behandeling kan worden uitgevoerd via een van de volgende klinische trajecten (CP): CP nr. 163 “Operatieve interventies door middel van lagere toegang om ziekteveranderingen te verwijderen of invasief onderzoek van de vrouwelijke geslachtsorganen”, alleen voor het afnemen van materiaal voor histologisch onderzoek – CP nr. 161 “Radicale verwijdering van vrouwelijke geslachtsorganen”, CP nr. 167 “Systemische radicale excisie van lymfeklieren (bekken en/of para-aorta en/of lies) als onafhankelijke interventie of gecombineerd met radicale verwijdering van vrouwelijke geslachtsorganen. Bekkenexenteratie”, KP #168.1 “Robotondersteunde chirurgie voor kwaadaardige ziekten in de verloskunde en gynaecologie”.

Het Nationaal Ziektekostenverzekeringsfonds betaalt niet voor de verbruiksartikelen die worden gebruikt in het geval van een toepasselijke laparoscopische of robotgeassisteerde chirurgische methode. De medische hulpmiddelen voor robotgeassisteerde chirurgie zijn inbegrepen in de prijs die de NHIF betaalt, alleen voor de behandeling van vrouwelijke patiënten onder KP #168.1 en KP #168.2.

Uit de vraag blijkt niet precies welke betaling van uw vrouw werd gevraagd, maar het bedrag van 900 BGN dat u opgeeft komt overeen met de prijs voor het kiezen van een team, die niet hoger mag zijn dan 900 BGN, volgens artikel 31 van de Verordening inzake de tenuitvoerlegging van het recht op toegang tot medische hulp (aangenomen door PMS nr. 119 van 22.05.2006, gewijzigd en aangevuld door SG nr. 87 van 19 oktober 2021). De keuze voor een team of een arts vindt alleen plaats op uitdrukkelijk aandringen van de patiënt (hij is dus niet verplicht een dergelijke keuze te maken).

De verordening stelt dat de zorgverzekerden tijdens hun verblijf in een medische instelling die een contract heeft gesloten met de NHIF voor het verlenen van ziekenhuiszorg (het maakt niet uit of het een ‘privéziekenhuis’ is), recht hebben op aanvullende gevraagde zorg. diensten tegen betaling, waaronder de keuze van een arts of een team van medisch specialisten. Ze worden schriftelijk aangevraagd door de patiënt, die een aanvraagformulier invult en ondertekent.

Voor verduidelijkingen met betrekking tot de schending van de teamselectieprocedure door de medische faciliteit voor ziekenhuiszorg, dient u contact op te nemen met de bevoegde instelling: het ministerie van Volksgezondheid.